Bota

Video/ Sekuestrohen 300 kg drogë brenda në arkivol


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 28/08/19 |
xhu lia

Personat që merren me trafikimin e lëndëve narkotike, gjithnjë përdorin metoda të reja për të realizuar transportin e tyre.

Policia në Kolumbi mundi të zbulonte dhe të ndalonte trafikimin e 300 kg kanabis të fshehura pikërisht në një arkivol.

Zbulimi i kësaj sasie droge u bë prej një kontrolli rutinë të policisë.

Sipas mediave makina e shërbimeve funerale do kalonte nga Kolumbia në Venezuelë. Në arkivol kishte 514 pako, që kishin zënë të gjithë hapësirën./Opinion.al/

Pas