Aktualitet

Video/ Saimiri i STOP: Dosjet e biznesit, ja korrupsioni te Hetimi TatimorBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:31 - 03/05/16 |
b.f

Sonte në mbrëmje emisioni investigativ Stop publikoi një kamera të fshehtë në të cilën janë të përfshirë drejtues dhe specialistë të Drejtorisë së Hetimit Tatimor, ent i cili merret me shqyrtimin e të gjitha dosjeve të bizneseve që anashkalojnë detyrimet tatimore. Siç shikohet edhe nga video bëhet fjalë për një megakorrupsioni, ku drejtuesit e Tatimit Hetimor duken duke marrë para për të mos i çuar këto dosje për ndjekje penale në Prokurori. Saimir Kodra, drejtues i STOP, ka shpjeguar në Opinion se si funksionon kjo skemë, ku në qendër është Landa specialiste në këtë drejtori por që më pas skema e korrupsionit ngjitet deri te drejtori.  Një skemë deri diku e thjeshtë, ku dosja nuk shkon në Prokurori, por bëhet pjesë e një shantazhi, por edhe e një ankandi korrupsioni, ku nëse biznesi nuk do që dosja të shkojë në Prokurori, duhet të paguajë sa më shumë…

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas