Bota

Video/Rusët godasin depozitën e naftës, zyrtarët-banorëve: Qëndroni në shtëpi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:06 - 27/02/22 |
Opi Nion

 

BBC shkruan se ka pasur disa raportime gjatë natës se një depozitë nafte është goditur nga një raketë ruse në Vasylkiv, një qytet në rajonin e Kievit. Mediat lokale shkruajnë se sulmi është konfirmuar nga disa zyrtarë vendas.

Pamjet në rrjetet sociale tregojnë shtëllunga të mëdha tymi mbi terminal.

Zjarri shkaktoi frikën e tymrave toksikë dhe banorët u paralajmëruan të mbyllnin dritaret dhe të qëndronin brenda.

Pas