Kronikë

Video/ Rrezikonin mbytjen, shpëtohen çifti tropojan dhe fëmija 4 vjeç në SpilleBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 09/08/22 |
Opi Nion

Një çift nga Tropoja së bashku me djalin e tyre 4-vjeç kanë rrezikuar mbytjen ditën e sotme në plazhin e Spillesë, në Kavajë.

Sipas News 24  familja tropojane ka hyrë brenda në det dhe si pasojë e dallgëve të mëdha nuk kanë mundur të dalin që aty.

Ka qenë vrojtuesi Rodrik Martiri i cili ka parë me dylbi që çifti po bënte me duar për të kërkuar ndihmë. Më pas Martiri sëbashku me kolegun e tij Festim Sula kanë vrapuar për t’i ardhur në ndihmë çiftit duke e nxjerrë në breg me një varkë që ishte aty./Opinion.al

Pas