Aktualitet

VIDEO/ Rama në Maqedoninë e Veriut, shëtitje me Vuçiç dhe Zaev


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:18 - 28/07/21 |
Opi Nion

Sot kryeministri Edi Rama ndodhet në Maqedoninë e Veriut në kuadër të Forumit Ekonomik.

Kreu i qeverisë shqiptare së bashku me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev kanë shëtitur në Shkup, ku janë takuar dhe me qytetarë.

Teksa kalonin në rrugët e Shkupit, tre liderët kanë bërë foto me qytetarë, teksa shumë të tjerë kanë ndaluar për ti përshëndetur.

Vizita e Kryeministrit Rama në Shkup është në kuadër të Forumit Ekonomik me sesionin “Ballkani i Bashkuar”, që me sa duket do të jetë dhe emri i ri i asaj që njihet deri tani si “Minishengeni”, ose “Shengeni Ballkanik”.

Pas