Bota

Video/Raketat ruse godasin ndërtesat në Odesa, tymi mbulon qiellin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:28 - 23/04/22 |
Opi Nion

Pamjet e publikuara në rrjetet sociale tregojnë një ndërtese në Odesa që u godit nga një raketë ruse.

Në video mund të shikoni tymin e dendur që ngrihet në ajër.

Pas sulmit ka ardhur edhe reagimi i ministrit të Jashtëm të Ukrainës, Dmytro Kuleba.

Reagimi vjen pas raportimeve për një sulm me raketa ruse në qytetin port të Odesës.

Anton Herashchenko, një ndihmës i ministrit të brendshëm, tha se disa raketa goditën blloqet e banimit dhe një burrë vdiq kur makina e tij mori flakë.

Ministri i Jashtëm i Ukrainës Dmytro Kuleba ka reaguar në Tëitter duke dënuar Rusinë për sulmin./Opinion.al

Pas