Bota

Video/ Qytetarët përleshen me grushte dhe karrige gjatë një tubimi politikBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:41 - 05/06/22 |
Opi Nion

Mbështetësit pro-qeveritarë dhe ata të opozitës janë përleshur me njëri-tjetrin në një gjimnaz në qytetin Maracaibo të Venezuelës.

Videot e mediave sociale të cilat kanë bërë xhiron e rrjetit  tregojnë militantët të cilët hedhin karrige me dhunë ndaj njëri-tjetrit ndërsa të tjerë ia mbathnin nga frika teksa karriget u fluturojnë mbi kokë.

Sipas asaj që raportojnë mediat lokale, lufta e ashpër mes personave me bindje të ndryshme politike filloi përpara një vizite të liderit të opozitës Juan Guaido.

Menjëherë pas incidentit, banorët morën karriget për t’i larguar ato nga gjimnazi.

 

Pas