Kronikë

Video/Qëlloi me armë në drejtim të vëllait, policia kap 34-vjeçarin në VlorëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:16 - 04/07/22 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar personin e dyshuar për ngjarjen e ndodhur sot në Radhimë, ku një person qëlloi me armë zjarri në zonën e plazhit.

Sipas uniformave blu, është bërë kapja e shtetasit Edison Kondi, i cili dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të vëllait të tij, Beniamin Kondi.

Mësohet se nga të shtënat nuk ka pasur persona të lënduar, por është shoqëruar në polici 34-vjeçari dhe 9 persona të tjerë për t’u marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen.

Vlorë/Qëlloi me armë zjarri dyshohet në drejtim të vëllait të tij, në Radhimë, Policia kap autorin e dyshuar.

Si rezultat i reagimit në kohë nga shërbimet e Policisë, u bë e mundur kapja dhe prangosja e shtetasit E.K., 34 vjeç, banues në Vlorë, i cili dyshohet se për motive të dobëta, ka qëlluar me armë zjarri në plazhin e Radhimës, në drejtim të vëllait të tij, shtetasit B. K., 45 vjeç, ku nuk ka patur persona të lënduar.

Shtetasi E. K, u shoqërua në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme.

Janë shoqëruar gjithashtu nga Policia, deri në këto momente, 9 persona, për t’u marrë në pyetje në lidhje me rrethanat e ngjarjes.

Grupi hetimor vijon punën për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje, si dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të saj”,-njofton policia./Opinion.al

Pas