Aktualitet

VIDEO/ Punimet në lumin Gjanica zbulojnë predha luftarake, pranë banesave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:25 - 22/06/21 |
Opi Nion

Gjatë punimeve në shtratin e Gjanica në Fier punonjësit kanë zbuluar disa predha luftarake, që besohet se i përkasin Luftës së Dytë Botërore.

Raportohet se predhat janë gjetur pranë urës së Sheqit, në afërsi të disa banesave.

Punonjësit e mjeteve që kryejnë punimet për sistemin e brigjeve të lumit Gjanica dhe rehabilitimin e këtij segmenti nga qendra në urën e Sheqit pasi kanë parë predhat kanë njoftuar menjëherë policinë. Uniformat blu pasi kanë mbërritur në vendngjarje kanë vënë në dijeni dhe autoritetet e Ministrisë së Mbrojtjes.

Pas