Aktualitet

Video/ Punë në Shqipëri 3 mijë euro rrogë, kompanitë e punësimit çuditenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:24 - 04/05/16 |
b.f

Në ditën e parë të Panairit të Punës, kryeministri Edi Rama tha se në panair ka punë me rrogë deri në 3 mijë euro, por shqiptarët janë dembelë dhe duan ta gjejnë punën nga kafja.

Pas deklaratës së Ramës, Ismet Drishti dhe “Zjarr TV” pyetën kompanitë e punësimit pjesëmarrëse në panair, por morën përgjigjen që nuk e prisnin.

“1 mijë euro maksimumi” tha një nga panairi, ndërsa një tjetër tha 800 euro vetë i dyti.

“Nëse gjejmë vend pune me 3 mijë euro do të bëhemi të gjithë ministra”, tha një tjetër.

Ndërsa një italian pyet, “3 mijë euro për një persona apo e ndarë për të gjithë”. 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas