Aktualitet

VIDEO/ PS u largua, Kuvendi pret transmetimin, PD Live në “Facebook” me celular


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:50 - 27/10/21 |
Opi Nion

Pas largimit të maxhorancës dhe debateve me të Enkelejd Alibeaj me Lefterie Luzin opozita ka vijuar diskutimet në Komisionin për hetimin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Ndërkohë, Kuvendi ka ndërprerë sinjalin e regjisë duke shkëputur kështu edhe transmetimin e mediave, kurse demokratët kanë vijuar transmetimin në rrjetin social “Facebook”.

Anëtarët e Komisionit Hetimor me një telefon celular po vijojnë transmetimin Live.

Në mbledhjet e Komisioneve Parlamentare dhe Hetimore me vendim të Kuvendit nuk lejohen kamerat e mediave, pasi ligjvënësit e PS vendosën të fusin sistemin e transmetimit me regji qendrore, vendim që u kundërshtua nga gazetarët.

Pas