Aktualitet

Video/Prodhonte kanabis në banesë, arrestohet 23-vjeçari në KrujëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:05 - 21/10/22 |
Opi Nion

Një 23-vjeçar në Krujë ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme, pasi kishte përshatur në banesën e tij dy ambiente për kultivimin e kanabisit.

Uniformat blu bëjnë me dije se në pranga ka rënë shtetasi me inicialet V.S, banues në Derven të Krujës.

Gjatë kontrollit të banesës, të riut i janë sekestruar nga policia 58.5 kg kanabis në proces tharjeje dhe municion luftarak. Po ashtu në bashkëpunim me punonjësit e OSHEE ka rezultuar se këto dy ambiente furnizoheshin me energji elektrike përmes lidhjeve të paligjshme.

23-vjeçari akuzohet për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve, armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike ose impulseve telefonike”.

Sakaq,po vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të veprimtarive kriminale të shtetasit V. S, ndërsa materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas