Kryesore

Video/Piloti 14-vjeçar aksidentohet dhe humb jetën në pistë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:06 - 25/07/21 |
Opi Nion

Ka rezultuar fatale gara e sotme për pilotin 14-vjeçar të motoçiklizimit Hugo Millan. Ai ka humbur jetën pas një aksidenti në pistën e MotorLand Aragón, në Spanjë. I riu ishte pjesë e garës së turneut “European Talent Cup”, kur në kthesën 13 humbi kontrollin e motorit dhe ra në asfalt.

Ai u çua dhe u përpoq të dalë nga pista, por pikërisht në atë moment një tjetër pilot erdhi nga pas me shpejtësi duke i dhënë goditjen fatale. Millán u dërgua në spitalin e Zaragozës, por kishte ndërruar jetë./Opinion.al

Pas