Rajoni

VIDEO/ Përplasja e deputetëve të VV dhe LDK në Parlamentin e Kosovës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:03 - 29/07/20 |
Al Do

Gjatë ditës së djeshme në Kuvendin e Kosovës ka pasur një përplasje mes deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës Kujtim Shala dhe Arben Gashi si dhe deputetit nga Lëvizja Vetëvendosje Gazmend Gjyshinca.

Kjo kishte ndodhur pas mbledhjes ku ishte duke raportuar ministrja e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj-Stublla.

Gjyshinca ka pretenduar se ishte sulmuar fizikisht nga deputetët e LDK-së.

Shala ka thënë se Gjyshinca po gënjen publikisht, dhe të dyja palët kanë ftuar që të dalin pamjet e kamerave të sigurisë brenda Kuvendit të Kosovës.

Pamjet e incidentit tregojnë momentin kur Gjyshnica del nga salla e mbledhjes dhe në një moment duket Kujtim Shala i cili e ndalon atë duke e kapur në pjesën e gjoksit. Aty afrohet edhe deputeti Arben Gashi e disa deputet të tjerë.

Por pamjet e kamerave nuk janë shumë të qarta për të përcaktuar qartë se çfarë ka ndodhur në këtë moment të tensionuar./ Opinion.al

Pas