Bota

Video/Përmbytje në Itali, rrëzohet ura në Crotone


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:58 - 22/11/20 |
Opi Nion

Moti i keq që ka prekur jugun e Italisë duket se do të vijojë edhe gjatë ditës së hënë me reshje që në zona të caktuara pritet të shoqërohen me shkrepëtima dhe erëra të forta, kryesisht në Siçili dhe Kalabri.

Këto zona janë vendosur nën alarmin portokalli, ndërkohë që nesër kreu i mbrojtes civile Borrelli do të jetë në Crotone për një vlerësim të dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet.

Aktualisht në Melissa, një provincë e Crotones, një urë është rrëzuar si pasojë e reshjeve të dendura. Për fat të mirë nuk raportohen viktima./Opinion.al

Pas