Aktualitet

Video-përgjimi/ Krimet e rënda marrin në pyetje drejtorin e policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 16/10/18 |
el ida

Pasi u përmend nga Fredi Alizoti në një përgjim, se e kishte marrë në makine dhe i kishte bërë presion, sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda është thirrur për të dëshmuar Drejtori i Përgjithshëm, Ardi Veliu.

Mësohet se Veliu do të japë dëshminë e tij sot në orën 13:00, për të dhënë versionin e tij të ngjarës dhe si qëndron e vërteta.

Por edhe pse do të dëshmojë para organit të akuzës, Veliu në një deklaratë publike ka mohuar lidhjen me Alizotin.

“Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit nuk ka qenë për asnjë rast, në asnjë rrethanë dhe në asnjë cilësi shoqërues, kontaktues apo në çdo formë tjetër i shtetasit Alfred Alizoti. Atë që ky i fundit deklaron në një video të regjistruar në mënyrë të fshehtë dhe e prezantuar publikisht nga deputeti Salianji, është fund e krye e pavërtetë. Për këdo të interesuar është lehtësisht i verifikueshëm fakti se Drejtori i Përgjithshëm në ditën që shtetasi Alizoti është shoqëruar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ka qenë me angazhime të tjera. Me përgjegjësi publike deklarojmë se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit në asnjë rast nuk është përfshirë në veprime procedurale në lidhje me hetimin e çështjes të ashtu-njohur publikisht si çështja “Babale”.- ka qenë kjo një pjesë nga deklarata e Policisë së Shtetit, një ditë pas publikimit të video-përgjimit.

 

 

Pas