Aktualitet

Video/Përfundon mbikalimi i rrugës së aeroportit të Kukësit, Rama: Gati për…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:13 - 06/02/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot përfundimin e mbikalimit të rrugës së aeroportit të Kukësit. Lajmin ai e bëri të ditur përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”.

Rama ka publikuar pamjet e filmuara me dron, ndërsa shprehet se tashmë është çdo gjë gati për flukset që, sipas tij, do të sjellë së shpejti “programi i fluturimeve të kontraktuara.”

MIRËMËNGJES

dhe me mbikalimin e përfunduar të rrugës së aeroportit të Kukësit, gati për flukset që do të sjellë së shpejti programi i fluturimeve të kontraktuara tanimë, ju uroj një të diel të paqtë”,-shkruan Rama bashkëngjitur me videon.

Kujtojmë se të premten kompania WizzAir ka ulur pas disa testimeve avionët e saj në aeroportin e Kukësit. Katër destinacionet e para do të jenë drejt Austrisë, Gjermanisë dhe Zvicrës, fillimisht nga dy herë në javë.

Kryeministri Rama është zotuar se brenda këtij mandati aeroporti i Kukësit do të jetë një pikë referimi jo vetëm për zonën, por edhe më tej, duke e cilësuar si epokë të re./Opinion.al

Pas