Aktualitet

Video/ Përfshihet nga zjarri apartamenti në kryeqytet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:27 - 22/01/21 |
Opi Nion

Një apartament është përfshirë nga flakët në orët e vona të mbrëmjes së të enjtes. Ngjarja ka ndodhur në një banesë në katin e katërt të të një pallati në rrugën “Mikel Maruli”, në zonën e Astirit.

Raportohet se shërbimet e zjarrfikëses kanë marr një njoftim rreth orës  22:55 minuta dhe tre makina kanë mbërritur në vendngjarje për të shuar flakët.  Policia njoftoi se fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale, ndërkohë që banorët u evakuan deri në shuarjen e flakëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit./Opinion.al

 

Pas