Aktualitet

Video/ Përfshihet nga zjarri 20 hektarë sipërfaqe toke në RoskovecBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:11 - 26/06/22 |
Opi Nion

Një vatër e madhe zjarri është regjistruar në fshatin Jakodin të bashkisë Roskovec në Fier. Mësohet se zjarri ka përfshirë tokat me bar dhe parcelat me grurë.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të bashkisë Roskovec ndërsa në ndihmë ishin edhe ato të Patosit e të Fierit pasi flakët kanë prekur rreth 20 hektarë sipërfaqe toke.

Nga zjarri që mund të përhapet nga era, janë pranë disa banesa dhe rrezikohen stalla pularish.

Pas