Aktualitet

Video/Përfshihet nga flakët banesa në zonën e Freskut, evakuohen banorëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:41 - 17/11/21 |
el ida

Një banesë është përfshirë nga flakët këtë pasdite në zonën e Freskut. Sipas informacioneve paraprake zjarri ka rënë në katin e dytë të një pallati pranë Thesarit dhe nuk dihen shkaqet e tij. Sipas informacioneve të para në banesë nuk ka persona të bllokuar.

Tiranë/ Informacion paraprak

Me datë 17.11.2021, rreth orës 18:20 në rrugën “Fadil Deliu”, ka rënë zjarr në katin e dytë të një pallati, ku ka vetëm dëme materiale.

Sherbimet e Policisë bënë evakumin e menjehershëm të banorëve të pallatit. Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Vijon puna nga Grupi Hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Pas