Bota

Video/Përfshihet nga flakët anija ushtarake amerikane


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:08 - 13/07/20 |
Opi Nion

Një anije e forcave amerikane të marinës është përfshirë nga flakët në bazën detare të San Diegos. Sikurse raportojnë mediat, më shumë se 12 marinarë dhe disa civilë janë palgosur nga kjo ngjarje dhe po marrin mjekim në spital, fatmirësisht pa rrezik për jetën,

Me dhjetëra zjarrfikës u angazhuan për të vënë nën kontroll flakët që shpërthyen në anijen ushtarake, ndërkohë helikopterët kanë siguruar edhe pamjet nga ajri të anijes nën flakë. Lidhur me ngjarjen kanë nisur hetimet për të kuptuar shkaqet e zjarrit./Opinion.al

 

Pas