Bota

Video/ Patriarku Kirill rrëzohet gjatë meshësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:12 - 26/06/22 |
Opi Nion

Një incident i ndodhi kreut të Kishës Ortodokse ruse Kirill gjatë një meshe në Novorasijsk, një qytet në brigjet e Detit të Zi. Teksa spërkaste me ujin e shenjtë besimtarët, ai rrëshqiti në dyshemenë e lagur.

Momenti u transmetua drejtpërdrejt nga televizioni publik rus, që i ndërroi pamjet menjëherë pas incidentit. Pak më vonë pasi u rikthye në meshë, Kirill tha se nuk kishte pësuar asnjë lëndim.

Sipas tij, dyshemeja e kishës është shumë e lëmuar dhe kur bie ujë mbi të, pavarësisht se është i shenjtë, nuk bën dallim në ligjet e fizikës.

Pas