Aktualitet

Video/ Pamjet nga operacioni, ja si u arrestuan 5 persona në Nikël


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:51 - 13/09/18 |
b.f

Autoritetet policore kanë publikuar këtë të enjte pamjet e operacionit të nisur orët e para të së mërkurës në fshatin Nikël të Krujës.

Në këtë operacion, ku morën pjesë forcat e RENEA dhe ato të Ndërhyrjes së Shpejtë u arrestuan 5 persona me precedentë penalë.

Ishte ora 5:30 e mëngjesit kur në të gjithë fshatin Nikel u ndërpre energjia elektrike dhe forcat speciale ndërhynë për të nisur kontrollet e personave të skeduar.

Policia e Durrësit nën drejtimin e hetimeve nga Prokuroria e Krujës arrestoi Lutfi Hakën, Marklen Hakën, Ylli Çangun, Skënder Lezën dhe Valter Bamin.

Gjatë kontrollit në banesat e tyre u gjetën dhe u sekuestruan një pistoletë e tipit Bareta, një Revolver Trident, tre armë gjahu, një pushkë sportive pleumatike dhe 28 fishekë luftarake me kalibër 9 milimetra.

Zona e Niklës njihet si vendi ku qëndrojnë persona me rrezikshmëri të lartë dhe me precedentë kriminalë./tvklan.al

 

Pas