Kronikë

Video/ Pamje të rënda, momenti kur ekzekutohet shqiptari në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:00 - 07/06/21 |
Opi Nion

Është publikuar në mediat greke videoja e vrasjes së shqiptarit Aris Papas në datë 30 Maj në qendër të Athinës në një lokal.

Në këtë video shihesh 32-vjeçari i ulur në një lokal teksa është duke shikuar telefonin e tij, ndërsa nga mbrapa tij afrohet një person me armë në dorë dhe ka qëlluar disa herë në distancë të afërt ndaj shqiptarit. Pas, të shtënave shqiptarit tenton të futet brenda lokalit, por disa sekonda më pas ndërroi jetë pasi goditjet ishin fatale.

Më pas autori është larguar nga vendi i ngjarjes, teksa klientët dhe punonjësit e lokalit të alarmuar largohen me shpejtësi.

Shqiptari u kishte shpëtuar më parë tre atentateve, por ditën që nuk kishte anti-plumb veshur u ekzekutua. Ende nuk ka asnjë të arrestuar për vrasjen. Por video mund të ndihmojë autoritetet për të zbuluar autorin, i cili kishte veshur pantallona me ngjyrë të hapur dhe një bluzë të errët me shkronja të kuqe.

32-vjeçari ishte person me të shkuar kriminale, ndërsa mbi të rëndonin akuza për disa vrasje. Po ashtu, ndaj tij ishin bërë disa atentate, por kishin dështuar./Opinion.al

Pas