Aktualitet

VIDEO/Pamje nga trageti Bari-Durrës, shqiptarët të shtrirë në tokë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 05/08/21 |
Opi Nion

Duken si jo reale por këto janë pamjet e qytetarëve shiptarë të cilët udhëtojnë në linjën Bari-Durrës me agjencinë Adria Ferrie.

Pamjet janë publikuar në rrjet, dhe arrihet të dallohen qytetarët të shtrirë në të dyja anët e korridorit të tragetit me një varg i cili vijon i gjatë disa metra.

Duket se pavarësisht kostos së lartë të biletave, pasagjerët shqiptarë udhëtojnë në kushte mjaft të vështira.

Qytetarët detyrohen të përfundojnë të shtrirë në koridoret e tragetit sëbashku me familjarët e tyre, shpesh me me femijët e vegjël, sepse kostoja e një dhome është shumë e lartë./Opinion.al

Pas