Bota

Video/Pa armë, qytetarët e Ukrainës ecin drejt tankeve ruse për t’i ndaluar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 27/02/22 |
Opi Nion

Pamjet e mëposhtme tregojnë banorët ukrainas që ndalojnë avancimin e tankeve ruse duke ecur masivisht drejt tyre.

Video është publikuar nga BBC, ku shfaqet një grup i madh qytetarësh civilë të cilët janë mbledhur dhe kanë ndaluar së avancuari një tank rus duke bërë që të kthehet mbrapsht.

Mësohet se skena është filmuar në Koryukivka, në rajonin Chernihiv.

Më herët autoritetet Ukrainase u kanë bërë thirrje qytetarëve që ti bashkohen luftës.

Pas