Kronikë

Video nga vendngjarja në Elbasan/ Viktima 25-vjeçar i paskeduar, po dilte nga lokaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:30 - 17/08/22 |
Opi Nion

Viktima e kësaj mbrëmjeje në Elbasan është identifikuar si shtetasi Madrit Ulqinaku. Sikurse mësohet deri në këto momenti, 25-vjeçari nuk ka qenë person i skeduar nga policia, por ai është shoqëruar vetëm një herë si pjesëmarrës në protestën e 11 Majit të vitit 2019.

Mësohet se autorët e kanë qëlluar Ulqinakun në momentin që ka qenë duke dalë nga një lokal dhe sipas dëshmitarëve okularë, ka qenë duke u drejtuar për tek automjeti që ishte parkuar atyre pranë. Nuk ka detaje nëse kemi të bëjmë me një atentat, apo një konflikt të çastit./Opinion.al

 

Pas