Bota

Video/Ndizen sirenat e luftës në Kiev,qytetarët të strehuar,ushtria në gatishmëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:07 - 26/02/22 |
Opi Nion

Teksa nata ka mbuluar kryeqytetin ukrainas është dëgjuar edhe sirena e luftës në Kiev.

Në një video të publikuar nga gazetari i CNN, Alexander Marquardt, në kryeqytetin ukrainas, dëgjohet  sirena e luftës.

Orari i ndalimit të qarkullimit ka hyrë në fuqi dhe qytetarët janë strehuar nëpër metrotë e qytetit.

Rrugët e Kievit kontrollohen nga ushtria dhe vullnetarët, ndërkohë që gjatë ditës së sotme, qeveria i bëri thirrje qytetarëve që të mos e shkelin orarin e qarkullimit.

Kujtojmë se drejtuesit e Kievit kanë vendosur një shtetrrethim që nisi sot rreth orës 17:00 dhe do të zgjasë deri të hënën./Opinion.al

Pas