Bota

Video/ Momenti kur rrëzohet avioni i miliarderit me 8 persona në bord


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:23 - 05/10/21 |
Opi Nion

Mediat italiane kanë publikuar momentin e rrëzimit të avionit të dielën e 3 Tetorit në Milano, ku ndërruan jetë 8 persona. Video është xhiruar nga një makinë që po udhëtonte.

Ka qenë ora 13:07  kur shfaqet një aeroplan Pilatus PC-12 i pilotuar nga Dan Petresc, krejtësisht jashtë kontrollit. Vetëm në momentet e fundit trajektorja bëhet më parabolike, ndoshta në përpjekjen e fundit të pilotit për të rimarrë lartësinë.

Më pas avioni bie pikiatë mbi një ndërtesë. Vetëm pak çaste pas përplasjes, shpërthejnë  flakë e tym.

Ndërkohë, hetuesit që po hetojnë mbi  ngjarjen dhe kanë marrë pamjet e kamerave të reja që mund të jetë filmuar një pjesë e fluturimit dhe rënia e Pilatus PC-12.

Avioni drejtohej nga Dan Petrescu, miliarderi rumun 68 vjeç. Në bord ndodhej edhe bashkëshortja e tij, si dhe djali 30-vjeçar. Bashkë me ta humbën jetën edhe pesë persona të tjerë, mes të cilëve edhe një fëmijë.

Pas