Bota

VIDEO/Momenti kur kongresmenët njoftohen se duhet të largohen nga Kongresi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:18 - 06/01/21 |
Doriana Çepunaj

Vazhdojnë tensionet në Capitol Hill, aty ku shumë mbështetës të Presidentit Trump thyen barrierat dhe iu afruan Senatit të mërkurën pasdite ndërsa mijëra të tjerë brohorisnin dhe u përleshën me policinë përpara ndërtesës.

Ndërkohë janë publikuar pamjet të cilat tregojnë momentin kur kongresmenët të cilët do të certifikonin fitoren e Biden, lajmërohen nga forcat e sigurisë se duhet të braktisin ndërtesën./ Opinion.al

Pas