Aktualitet

Video/ Momenti kur Gledis Nano lë zyrën, përshëndet gazetarëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:02 - 31/08/22 |
Opi Nion

Pas shkarkimit nga detyra si Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano është larguar nga zyra e tij mesditën e kësaj të mërkure.

Sikurse duket në video, Gledis Nano shfaqet duke përshëndetur me dorë gazetarët para se të hipë në makinën e tij dhe të largohet.

Kujtojmë se Gledis Nano u shkarkua ditën e sotme pas vendimit të Këshillit të Ministrave ndërsa lajmi u bë i ditur për mediat nga ministri i brendshëm Bledi Çuçi. Çuçi deklaroi se shkarkimi i tij erdhi si pasojë e mospërmbushjes së objektivave që i ishin caktuar.

“Shkarkimi lidhet me mos-përmbushjen e objektivave që i ishin caktuar Drejtorit të Përgjithshëm dhe kryesisht me situatën e ditëve të fundit”, u shpreh ministri Çuçi.

Ndërkohë kompetencat e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit do ti marrë nën-Drejtori i Përgjithshëm, Tonin Vocaj./Opinion.al

 

 

Pas