Kronikë

Video/ Momenti kur efektivi qëllon me armë për vdekje kolegun brenda komisariatit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 24/05/22 |
Opi Nion

Është publikuar videoja e momentin kur polici Ludian Zaimi vret me armë zjarri kolegun e tij Çaush Saliasi, 55 vjeç.

Nga pamjet e siguruara nga “EuroNews” shihet se në ambientet e Komisariatit nr.3, ku ndodhi ngjarja e rëndë ndodhen disa efektivë policie të ulur nëpër karrige, në pritje të ndërrimit të turnit.

Autori del jashtë, ndërkohë që pak para tij ka dalë edhe viktima, i cili shihet i ulur në shkallët e komisariatit.

Në ambientet e jashtme, pranë viktimës shihet edhe një efektiv tjetër dhe në pamje të parë situata duket e qetë.

Në një moment, efektivi Ludian Zaimi kthehet me fytyrë nga 55-vjeçari Çaush Saliasi, duke qëlluar disa herë me pistoletë në drejtim të tij.

Ky i fundit përpiqet të largohet duke u futur përsëri brenda në Komisariat e duke shtyrë me këmbë derën që të largonte 25-vjeçarin, i cili shihet teksa e ndjek me armë në dorë deri tek dera.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e së hënës brenda ambienteve të Komisariatit nr. 3 në kryeqytet.

Zaimi qëlloi të paktën me 6 plumba ndaj Saliasit dhe u ndalua nga kolegët teksa përpiqej të largohej nga komisariati.

Pas