Sport

VIDEO/ Messi sjell kupën në shtëpi, Argjentina i pret si heronj fituesit e Katar 2022Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 20/12/22 |
Opi Nion

Skuadra e kombëtares argjentinase ka zbarkuar në shtëpi, në Buenos Aires në orët e para të mëngjesit të së martës.

Messi doli i pari nga avioni i pari me trofeun e dorë, i ndjekur nga skuadra e tij të cilët përshëndesin personat e pranishëm. Kur autobusi u nis nga aeroporti, mjeti u rrethua menjëherë nga tifozët e shumtë të kombëtares.

Videot e mëposhtme tregojnë autobusin i cili ecën ngadalë i shoqëruar nga një eskortë policie, dhe nga dhjetra njerëz të cilët brohorasin nga gëzimi.

Tifiozët e pranishëm kërcenin dhe këndonin, ndërsa lojtarët heronj, përshëndesnin me dorë. E martë është shpallur festë kombëtare nga Argjentina.

Pas