Aktualitet

VIDEO/ Mendohet të jetë e paplasur, gjendet një predhë luftarake në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:32 - 14/05/21 |
Opi Nion

Një predhë luftarake është gjendur ditën e sotme në qytetin e Vlorës.

Nga kqyrja paraprake dyshohet se predha i përketë periudhës së Luftës së Dytë Botërore dhe është e paplasur. Ndër të tjera sipas ABCNews, predha është gjetur nga banorë të fshatit Peshkëpi në Vlorë. Predha është pikasur nga një banorë në afërsi të tokave bujqësore të fshatit.

Banori që e ka gjetur thotë se ka qenë duke punuar tokën për të mbjellë pemë dhe në thellësinë 1.5 m ka ndeshur në predhën./Opinion.al

Pas