Sport

Video/ Meksikani turpëron kundërshtarët në portën e tyre


               Publikuar në : 13:22 - 23/08/19 |
Opi Nion

Një gol spektakolar është shënuar gjatë ndeshjes Los Angeles FC-San Jose, e cila është e vlefshme për kampionatin amerikan të futbollit.

Goli u shënua nga meksikani Carlos Vela, i cili në fillimi arriti të kaloi mbrojtësit, shmangu portierin dhe shënoi duke tripluar një nga lojtarët pranë portës.

Kjo ka bërë që shumë tifozë të duartrokasin aksionin e meksikanit, ndërsa persona kanë ironizuar mbrojtësit e skuadrës kundërshatare./ Opinion.al E.Xh.

Pas