Kronikë

VIDEO/ Me kallashnikov në makinë, arrestohet 19-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:29 - 19/07/21 |
Opi Nion

Një 19-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë sot në qytetin e Shkodrës, si dhe janë proceduar penalisht 2 të mitur, pasi u kapën duke qarkulluar me makinë me kallashnikov me vete.

Policia bën me dije se është arrestuar Sinan Gjorretaj, pasi arma, tip kallashnikov e gjetur poshtë sediljes ku ishte ulur ky i fundit pas verifikimeve rezultoi se i përkiste atij.

Ndërkohë janë proceduar dhe F. M., 17 vjeç, për veprat penale “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt” dhe “Moskallëzim krimi”, si dhe vëllezërit  G. K., 19 vjeç e G. K., 15 vjeç, pasagjerë në mjet, për veprën penale “Moskallëzim krimi”./Opinion.al

Pas