-U tha në Opinion

Video/Me armë që 15 vjeç,momenti kur Brilant Martinaj ndalohet nga policiaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:36 - 21/12/20 |
el ida

I shpallur në kërkim si i dyshuar për vrasjen e efektivit të policisë, Brilant Martinaj duket se nuk ka qenë një personazh i panjohur për policinë.

Gazetarja Klodiana Lala tha në emisionin “Opinion” se kushëri i Ervis Martinaj ishte një personazh me lidhje në zonë, e madje me lidhje edhe me policinë.

“Brilant Martinaj është një personazh i njohur. Është kushëri i Ervis Martinaj. Është nga zona e Fushëkuqes.

Ai ishte një person që e njihte zonën, me lidhjet e veta në atë zonë, me njohje me policinë. Sot qarkullonin disa video që e kishte ndaluar policia dhe  i thoshte: Na falni, mund të vazhdoni, jeni i nderuar”, u shpreh Lala referuar emrit të 21-vjeçarit Brilant Martinaj.

Ndërkohë gazetarja Etleva Delia, tha se Martinaj ishte një person që dihej se që 15 vjeç lëvizte me armë./Opinion.al

Pas