Aktualitet

Video/ Mbërrijnë me vonesë, Vuçiç dhe Zaev priten nga Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:19 - 21/12/21 |
Opi Nion

Kanë mbërritur në ambientet e Pallatit të Brigadave, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Sikurse shihet në pamje ata janë pritur nga kryeministri Edi Rama, i cili i ka pritur për disa minuta para Pallatit të Brigadave. Pasi janë përshëndetur, tre liderët e Ballkanit Perëndimor kanë ndaluar për të bërë edhe disa foto.

Ditën e sotme do të zhvillohet samiti për “Ballkanin e Hapur”, ku pritet të firmosen disa marrëveshje./Opinion.al

Pas