Sociale

Video/Manovra e rrezikshme e jet skisë, gati sa nuk e vret pushuesin në ShëngjinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:52 - 04/08/22 |
Opi Nion

Vrasja e vogëlushes 7-vjeçare nga helikat e skafit të drejtuar nga efektiv policie, ka kthyer vëmendjen drejt përdorimit të pakontrolluar të mjeteve lundurese.

Në një kohë kur shoqëria është tepër e indinjuar për ngjarjen në fjalë, të tjera video dhe pamje të manovrave të rrezikshme në ujë bëhën publike.

Së fundi në një video të publikuar nga JOQ për të cilën thuhet se është xhiruar në plazhin e Shëngjinit, shihet se një qytetar shpëton thuajse për fije, nga manovrat e drejtuesit të një jet ski i cili i afrohet farë pranë.

Nuk dihet se kur është regjistruar videoja në fjalë, por është qartësisht e dukshme që jeta e qytetarit ëhstë rrezikuar seriozisht./Opinion.al

Pas