Bota

Video/ Makina përplas një grup njerëzish, 3 të vdekur në ÇikagoBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:53 - 15/08/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Jackson Park në anën jugore të Çikagos, ku një person ka përplasur për vdekje 3 persona dhe ka lënë të plagosur një tjetër.  Një zëdhënës i Departamentit të Zjarrfikësve të Çikagos tha për The Chicago Tribune se zyrtarët besojnë se aksidenti ishte i qëllimshm.

Pamjet tronditëse nga vendngjarja janë publikuar mëngjesin e sotëm. Kamerat kanë filmuar skenën, ku një grup njerëzish që ishin duke u përleshur me grushta në rrugë janë përplasur më pas nga makina që ishte me shpejtësi marramendëse, duke i hedhur ata në ajër.

I mbijetuari u dërgua në spitalin Stroger dhe nuk dihet gjendja e tij.

Policia beson se edhe një person i pestë mund të jetë goditur, por mendoohet se ai u  dërgua në spital me një automjet privat./Opinion.al

 

 

Pas