Life Style

Video/ Makina e rrallë e diktatorit Hoxha, më e shtrenjta e kohës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:13 - 11/06/20 |
Opi Nion

Makina e rrallë e diktatorit Hoxha. Kjo është makina që Enver Hoxha e përdori për disa raste të veçanta. Ajo është prodhuar ne 1966 dhe në atë kohë ishte makina më luksoze dhe më e shtrenjtë e kohës.

Një mrekulli inxhinierike, e prodhuar me porosi dhe e personalizuar. Makina është e markës Mercedes Benz dhe ka të regjistruara 14 mijë km. Ajo është prodhuar në afro 25 copë dhe ka funksione që për kohën nuk i kishte asnjë makine serie.

Midis tyre, kondicionim me dy zona, sedilje me amortizim special dhe radio komunikimi. Një seri makinash Retro, përfshi kjo e diktatorit Hoxha do jenë pjesë e emisionit Opinion në javët që vijnë.

 

Pas