Bota

Video/Llavë dhe tym, pamje të frikshme të vullkanit në ishujt Kanarie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:56 - 19/09/21 |
Opi Nion

Mediat spanjolle dhe ato botërore janë duke publikuar pamje të frikshme të vullkanit që shpërtheu në ishujt Kanarie në La Palma.  Llava, tymi dhe hiri janë duke u shpërndarë në të gjithë zonën, ndërkohë që të paktën 1700 persona tashmë janë evakuar për të evituar çdo rrezik të mundshëm.

Riaktivizimi i vullkanit u provokua nga një tëërmet i shkallës 3.8 dhe u paralajmërua më herët duke vënë në alarm disa zona pranë qendrës së tij./Opinion.al

Pas