Aktualitet

Video/ Lapsusi i Xhelal Mziut: Vetëm ai që nuk ka sy nuk e voton Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:14 - 23/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në “Facebook” ku shfaqet drejtuesi politike i PD në qarkun e Dibrës Xhelal Mziut në një takim elektoral.

Në fjalën e tij, Mziu ka bërë një lapsus, pasi ka kërkuar që në zgjedhjet e 25 prillit të votohet Edi Rama.

Ndërkohë, Rama ka shkruar se Mziu do të përballet me drejtësinë në lidhje me deklaratën e bërë më herët, ku u shpreh se “cilido që cenon votën do e pësoj si ai në Elbasan”, duke iu referuar vrasjes se Pjerin Xhovanit.

“Jam dakord me ty Xhelal dhe shqiptarët bash ashtu do të bëjnë, prandaj rri pa merak e përqëndrohu fort tek hesapet e mëdha që ke hapur me drejtësinë.”-shkruan Rama./Opinion.al

Pas