Sociale

Video/“Kosova është Serbi”, reagimi i gazetarit kosovar në transmetim live


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:27 - 05/09/20 |
Opi Nion

Mediat kosovare kanë përcjellë gjatë ditës së premte, lajmet mbi firmosjen e marrëveshjes së bashkëpunimit mes Kosovës dhe Serbisë.

Por gjatë një raportimi live në RTK nga Uashingtoni, gazetari Ridvan Berisha është përballur me një situatë të papritur.

Ndërsa ka qenë duke realizuar disa intervista, pak metra larg tyre, dikush është dëgjuar të thërrasë: “Kosovo is Serbia- Kosova është Serbi”. I menjëhershëm ka qenë reagimi i gazetarit, që ka ndërprerë intervistën duke iu drejtuar me fjalët: “Kosovo is independent- Kosova është e pavarur”./Opinion.al

 

Pas