Sport

VIDEO/Kombëtarja e tyre u dorëzua para Shaqirit dhe Xhakës, serbët: Të zhdukim shqiptarëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 03/12/22 |
Opi Nion

Pasi djemtë shqiptarë në Zvicër Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka eliminuan Serbinë nga botërori, serbët nuk kanë nguruar të rikthehen përsëri në thirrjet e tyer shoviniste kundër shqiptarëve në rrugët e Vjenës.

Serbët me parulla dhe shprehje raciste kanë kërkuar vrasjen dhe zhdukjen e shqiptarëve, jo vetëm në Vjenë, por edhe në qytete të tjera të Europës.

Ata janë sjellë njëlloj si edhe tifozët në stadium gjatë mbrëmjes së djeshme, të cilët po ashtu thërrsinin për vrasjen e shqiptarëve.

Pamjet e mëposhtme janë filmuar mbrëmë pas mesnate në Vjenë, ku serbët marshojnë rrugëve duke kërkuar vrasjen e shqiptarëve.

 

Pas