Sport

Video/Kazakistani ngushton rezultatin, gol nga mesi i fushës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 15/11/20 |
Opi Nion

Dy golave të Shqipërisë në ndeshjen përballë Kazakistanit, skuadra kundërshtare u është përgjigjur shumë shpejt. Një gol nga mesi i fushës, pak sekonda pas golit te Ismajlit, pikërisht atëherë kur nuk pritej dhe në mënyrë krejt të pabesueshme, duket se e ka gjetur në befasi portierin Berisha. Keshtu rezultati eshte ngushtuar ne 2-1.

Në minutën e 16-të, ka qenë Cikalleshi i cili ka shënuar duke e çuar në avantazh skuadrën shqiptare. Por vetëm 7 minuta më pas, ka qenë Ardian Ismajli ai që e ka thelluar avantazhin duke shënuar golin e dytë për skuadrën shqiptare, në ndeshjen që po luhet në stadiumin “Air Albania”./Opinion.al

 

Pas