Sport

Video/ Kampioni i peshave të lehta, dorëzon titullin me dy goditje


               Publikuar në : 17:06 - 12/05/19 |
Opi Nion

Douglas Lima, i shpallur dy herë kampion i peshave të lehta në Bellater, ka dorëzuar titullin në vetëm me dy goditje të kundërshtarit.

Britaniku, Michael Venom përfitoi nga një hutim i tij, teksa e hodhi në tokë në mënyrën më spektakolare të mundshme.

Venom e goditi në këmbë duke bërë që Lima të rrëzohet, dhe më pas ka mjaftuar një grusht në fytyrë që gjithçka të përfundonte për kampionin e dyfishtë.

Pas goditjeve, ka ndërhyrë gjyqtari i cili ndaloi ndeshjen dhe shpalli fitues sportistin britanik./ Opinion.al E.Xh.

 

 

View this post on Instagram

 

Douglas. Is. One. Bad. Man. @phenomlima advances to the finals of the BellatorWGP!

A post shared by Bellator MMA (@bellatormma) on

Pas