Aktualitet

VIDEO/ Jepet sot masa e sigurisë, gjykohet në spital Ardjan Çapja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:26 - 01/04/21 |
Opi Nion

Kanë mbërritur në repartin e kardiologjisë gjyqtarja Pajtime Fetahu dhe prokurorët Keshnik Ajazi dhe Ridvan Sukaj për të caktuar masën e sigurisë për të ndaluarin Ardjan Çapja.

Prokurorët kanë qenë të shoqëruar nga forcat e posaçme, kjo për shkak të sensitivitetit të çështjes.

Prokurorët nuk kanë përdorur hyrjen kryesore të repartit të kardiologjisë.

Kujtojmë që më datë 30 mars Ardian Çapja u transportua në spitalin e kryeqytetit për shkak të problemeve shëndetësore. Mendohet se Çapja kishte nevojë t’i nënshtrohej një ndërhyrjeje kirurgjikale dhe u ruajt nga forca te shumta policie.

U kap në shtëpinë e tij, gjatë një operacioni të koduar me emrin “Krasta 2021”, ku morën pjesë edhe forcat RENEA.

Ardian Çapja nuk ka bërë rezistencë gjatë arrestimit edhe pse në shtëpi mbante një kallashnikov. Në shtëpinë e tij u gjetën gjithashtu edhe 5 radiomarrëse dhe disa uniforma policie.

Ardjan Çapja akuzohet për ekzekutimin e Gentian dhe Nezir Beqirit, babë e bir. Krimi dyshohet se ka ndodhur për hakmarrje, pasi Gentian Beqiri ishte dënuar për vrasjen e Sokol Capes, vëllait të Ardianit, në vitin 2005./Opinion.al

Pas