Aktualitet

Video/ Ja momenti i arrestimit sot të Prokurorit Haxhi Giu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:30 - 03/12/15 |
b.f

Ky është momenti i arrestimit nga forcat e Policisë së Tiranës të prokurorit Haxhi Giu ditën e sotme në Tiranë. Haxhi Giu prokuror të Krujë akuzohet për “shpërdorim detyre” dhe “korrupsion pasiv”. Gjatë arrestimit në cilësinë e provës materiale iu sekuestruan 29 mijë euro. Policia sqaron se prokurori Giu tentoi të zbuste masën e dënimit për një të akuzuar për trafik, duke ndryshuar veprën penale nga “trafik” në “moskallëzim krimi”.

Video/ Momenti i arrestimi

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

Pas