Sport

Video/ Italia eliminon kampionin e Evropës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:55 - 27/06/16 |
b.f

Italia ka mposhtur Spanjën me rezultat 2:0 dhe ka kaluar në çerekfinale të Euro 2016

Kombëtarja e Italisë ka eliminuar kampionin e Evropës, Spanjën, të cilën skuadër e ka mposhtur me rezultat 2:0.

Italianët kanë treguar paraqitje fantastike kundër Spanjës, ndeshje të cilën e kanë dominuar me raste nga fillimi e deri në fund.

Fillimisht Italia shëno në minutën e 33’të me golin e Chiellinit, ndërsa golin e dytë dhe të fitores e shënoi Pelle në kohën shtesë.

Pas kësaj fitoreje, Italia në çerekfinale do të luaj kundër kampionëve të botës, Gjermanisë, ndërsa Spanja eliminohet nga Euro 2016.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas